Щороку зростає попит на органічні продукти та товари для дому eco-friendly. У світі чітко прослідковується зацікавлення до здорового способу життя та відмова від багатьох шкідливих звичок. Грамотно сплановане харчування – основа здоров’я. Це завжди перший етап на шляху до зцілення. Достатньо переглянути свою звичну поведінку у харчуванні, як безліч неприємних симптомів у тілі минають самостійно. Які сьогодні основні тренди в здоровому харчуванні, на чому варто зробити акцент кожному, хто вирішив змінити свій спосіб життя на більш здоровий?

Ранок починається не з кави

І навіть не зі сніданку! Шлунково-кишковий тракт слід підготувати до роботи – плавно запустити його моторику, розбудити рецептори, спровокувати якісний відтік жовчі. Тож до сніданку важливо випити 2-3 склянки чистої води – не трав’яний чай і не сік. Прослідковується мода на вживання гарячої води натщесерце. Проте ця методика показана не всім і не рекомендується людям, у яких є гастрит чи інші види ерозії в шлунку, кишечнику.

5 постулатів здорового харчування

Відмова від фрешів

Чимало років існував тренд на лікування соками. Приміром, фрешам із селери приписувалися цілющі властивості. І чимало прихильників здорового харчування щоденно вживали по 2-3 склянки соків. Останні дослідження доводять, що сокотерапія має численні протипоказання, а її ефективність сумнівна. Також доведено, що фруктові соки – джерело великої кількості фруктози. Випивання фрешу вранці провокує різкий підйом інсуліну, що завжди негативно впливає на стан здоров’я.

Без подрібнення

Після фрешів під удар потрапили смузі. Мода на них також минає – і йде тренд на вживання цільних продуктів.

Чим небезпечні смузі:

  • блендер подрібнює значну кількість корисної клітковини;
  • як і соки, смузі провокують різкий підйом інсуліну;
  • через постійне вживання смузі розпочинається атрофія зубних м’язів.

5 постулатів здорового харчування

Цільнозернові вуглеводи

Проблема сучасності – це надмірна кількість вуглеводів у раціоні. Проте йдеться про групу швидких (простих) вуглеводів, які мають високий глікемічний індекс. Дієтологи радять зробити вибір на користь цільнозернових продуктів. Корисними є цільне зерно та насіння: дикий рис, цільнозернові макарони з твердих сортів пшениці, кіноа, нешліфоване пшоно.

Без перекусів!

Аби подбати про здоров’я травної системи, варто відмовитися від перекусів, а всі прийоми їжі повинні бути чітко за графіком. Наш організм любить режим – намагайтеся приймати їжу в один і той самий час. Так концентрація ферментів буде найвищою, а засвоєння продуктів – ретельним і якісним.