Будь-якому автолюбителю відомо, що техобслуговування для автомобіля - не розкіш, а необхідність. При цьому часто потрібно замінити деталі. Щоб вирішити таку проблему, як правило, відправляються на СТО офіційного дилера або набувають запчастини самостійно. І якщо споживач вирішив сам знайти запчастини, то йому доведеться зіткнутися з серйозними проблемами.

Причина тут полягає в тому, що деталі мають коди, які вводяться виробниками для полегшення пошуку та організації логістики. Ця інформація призначена, в першу чергу, для професіоналів, а звичайному користувачеві правильно визначити код деталі просто неможливо, так як для ідентифікації автомобіля та його деталей і вузлів використовуються спеціальні електронні каталоги - EPC. Вони являють собою базу даних кодів, схем, цін і вживаності запчастин.

Використовуючи таку програму, дилер вводить VIN-код та інші дані, щоб отримати доступ до схеми автомобіля і далі вже легко знаходить і замовляє деталі, які потрібно встановити на СТО. З такою інформацією працюють професійні менеджери, які проходять спеціальну підготовку.

Користувач, який не обертається до дилера, шукає деталі в мережі. Адаптовані копії програм для дилерів все ж потрапляють в мережу і присутні на багатьох сайтах. Завдяки цьому автолюбителі мають можливість замовляти деталі самостійно, в обхід доларів, щоб заощадити на ціні. Однак на практиці все виявляється не так вже й просто і користувач стикається з масою труднощів. Це:

  • Складнощі, пов'язані з перекладом;
  • Труднощі у виборі деталей, через декілька кодів;
  • Можливість вибору «неправильної» деталі.

Що таке електронний каталог автозапчастин

Електронний каталог створюється на експертній базі виробника автомобілів і запчастин. Такі каталоги вже існують і успішно працюють в мережі. Прикладом універсального продає каталогу є продукт, створений компаній https://avtopro.ua. Імовірність помилки при підборі деталей за допомогою віртуального каталогу від Avtopro.ua зводиться до мінімуму.

Протягом 20 років фахівці компанії працювали над тим, щоб створити універсальний інтуїтивно зрозумілий каталог, зрозумілий для всіх. Дерево каталогу Avtopro.ua складається з чотирьох кроків. Для тих користувачів, що знають назву запчастин, які потрібно знайти, переведені всі абревіатури, скорочення і виноски з оригінальних каталогів на зрозумілі терміни, що мінімізує помилку при виборі товару. У той же час, продавці залишаються впевненими, що покупець знає, що йому потрібно і отримують потрібний код деталей, які можуть замовити у виробників.

Електронний каталог забезпечує:

  1. Вірогідну інформацію по вживаності запчастин;
  2. Не вимагає установки додаткових програм;
  3. Забезпечує актуальність інформації про наявність товарів на складі.

Використання електронного каталогу покупцями захищає їх від можливість замовити неправильну деталь, втративши на цьому час і гроші.

Важливість електронного каталогу при купівлі автозапчастин