Прикордонники Ізмаїльського загону Морської охорони, отримавши оперативну інформацію про можливий вихід рибалок під покровом ночі на заборонений промисел, посилили спостереження за надводною обстановкою за допомогою приладів нічного бачення.

Досить швидко, неподалік від Вилкового, спостережна вахта тактичної корабельно-катерної групи виявила маломірний плавзасіб з двома особами на борту. За вподобаною браконьєрською тактикою, рибалки-порушники рухалися Дунаєм в повній темряві, не приваблюючи до себе уваги навігаційними вогнями. Однак, від пильного прикордонного ока сховатися не вдалося. Плавзасіб був зупинений і оглянутий.

На борту прикордонники виявили двох громадян України, співробітників одного з рибальських підприємств Подунавья, які, використовуючи знаряддя офіційного промислу - сітку, вирішили «поки ніхто не бачить» виловити кілька делікатесних червонокнижних рибин.

Цікаво що рівно добу тому саме цих рибалок, на цьому ж плавзасобі морські прикордонники затримували за порушення прикордонного режиму – той самий рух в нічну пору без навігаційних вогнів, чим створюється небезпека для судноплавства на Дунаї.

Незважаючи на притягнення до відповідальності, порушники вирішили, що двічі в один і той самий човен прикордонники не влучать, і наважилися ризикнути заради смачного улову. Впіймані ними 4 севрюги правоохоронці ретельно виміряли встановленим порядком, зафіксували факт порушення природоохоронного законодавства і відпустили улов у природне середовище.

До Національної поліції направлено повідомлення для внесення в ЄРДР за ст. 249 ККУ «Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом». Знаряддя лову і плавзасіб у горе-відчайдухів вилучені. Попередня сума нанесеної шкоди державі склала понад 190 тис. грн. Тривають слідчі дії.
Нагадаємо, що у вересні на Дунаї, неподалік Кілії, правоохоронці також затримували нічних браконьєрів без світла, які встигли наловити 16 рибин червонокнижних порід та нашкодити державі на суму понад 750 тис. грн. За даним фактом також триває слідство.

В Бессарабии пограничники выявили браконьеров с уловом

В Бессарабии пограничники выявили браконьеров с уловом

Новости Измаила

 

Последние статьи про Измаил