Під час каботажного переходу з порту Херсон до порту Рені іноземне судно порушило державний кордон України.

Суховантаж «Rahaf Moon» (прапор Палау) з відкритим кордоном здійснював перехід з одного українського порту в інший для завантаження. Перед заходом з Чорного моря в Дунай, капітан судна вирішив скористатися більш знайомим йому шляхом через Сулінський канал, замість рекомендованого шляху через гирло Бистре в межах територіального моря України. Такий маневр передбачав перехід з територіального моря України у сусідні румунські води.

Змінивши маршрут, капітан судна одразу привернув увагу прикордонників, які відстежували дотримання ним правил каботажного переходу. Зафіксувавши незаконний перетин судном державного кордону України, вихід судна з відкритим кордоном у територіальні води Румунії, прикордонники негайно направили черговий катер Ізмаїльського загону Морської охорони на перехоплення судна-порушника.

На виході з румунського рукава Дунаю у внутрішні води України катер Морської охорони зупинив судно-порушник, висадив оглядову групу. За результатами огляду й опитування капітана судна було з’ясовано, що злочинного наміру порушувати державний кордон не було, навігаційну помилку, що призвела до такого стану справ, та свою провину капітан визнав.

У супроводі катера Морської охорони затримане судно дісталося найближчого порту України – Рені, де на капітана складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 204-1 КУпАП України.

За порушення державного кордону санкції статті передбачають штраф у розмірі від 3,5 тис. грн. до 8,5 тис. грн. або адміністративний арешт на строк до 15 діб з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, тобто судна.

Враховуючи всі обставини правопорушення Ренійський районний суд в Одеській області визнав капітана судна винним. Присудивши сплатити в дохід України 8,5 тис. грн. штрафу

Иностранное судно нарушило границу Украины. ФОТО

Иностранное судно нарушило границу Украины. ФОТО

Иностранное судно нарушило границу Украины. ФОТО

Новости Измаила

 

Последние статьи про Измаил