Морська охорона Держприкордонслужби України ефективно захищає український кордон від російської агресії, контрабанди, нелегальних мігрантів та іншої протиправної діяльності на морських кордонах, забезпечуючи в тому числі і збереження природних багатств України.

Протягом тижня морські прикордонники, патрулюючи зону відповідальності і реалізуючи оперативну інформацію, у взаємодії з колегами з Одеського прикордонного загону двічі виявили та припинили браконьєрську діяльність в Чорноморському басейні.

На Одещині, неподалік села Курортне, оперативники вистежили двох чоловіків, які промишляли незаконним виловом у Будацькому лимані. Мешканців Білгород-Дністровського району прикордонники заскочили на гарячому – саме коли вони на маломірному плавзасобі здійснювали вибірку водних живих ресурсів з ятерів, які є забороненими знаряддями лову. Рибалки-порушники не гребували й креветкою, вилов якої заборонений у даний період. До того ж виявилося, що дані особи не мали при собі жодних документів, що посвідчують особу.

Про даний факт було повідомлено представників рибоохоронного патруля та Національної поліції, зокрема й водної, які згодом також прибули на місце.
Рибоохоронний патруль вилучив у браконьєрів човен і двигун, 5 ятерів та 40 кілограмів водних живих ресурсів – бичків, камбали-глоса, атерини та креветок. Сума збитків, завдана рибному господарству України, склала понад 77 тисяч гривень.

Згодом обох правопорушників було запрошено до Білгород-Дністровського ВП ГУНП в Одеській області з метою продовження процесуальних дій.
У підсумку, відносно чоловіків прикордонниками складено адмінпротоколи за порушення прикордонного режиму та направлено повідомлення до Національної поліції про виявлення кримінального правопорушення за ч. 1 ст. 249 КК України («Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом»).

Відомості внесені до ЄРДР. Тривають заходи по встановленню суми збитку, нанесеного державі.

А в Джарилгацькій затоці Чорного моря вже традиційно спрацював екіпаж катеру Одеського загону Морської охорони, який виявив виставлені приховано незаконні знаряддя лову – два перемети по 25 гачків кожен та 95 так званих краболовок. Перемет є варварським знаряддям лову, оскільки риба буквально «нанизується» на гачки, навіть якщо на них немає наживки. Але, на щастя, в даному випадку він ще не встиг «спрацювати» та був без риби.
З краболовок прикордонники врятували та відпустили назад у море понад 700 крабів та 50 бичків.

Заходи із встановлення осіб, причетних до організації та здійснення протиправної промислової діяльності тривають.

Виявлені знаряддя лову облікували як безгосподарне майно та вилучили для подальшої передачі представникам органів ДФС.

В Бессарабии продолжается борьба с браконьерами. ФОТО

В Бессарабии продолжается борьба с браконьерами. ФОТО

В Бессарабии продолжается борьба с браконьерами. ФОТО

В Бессарабии продолжается борьба с браконьерами. ФОТО

Новости Измаила

 

Последние статьи про Измаил