Зерновоз із двадцятьма тоннами посівного матеріалу вирушив із Києва до Кілійського району, в село Трудове. Все, аби надати допомогу фермерам Одеської області, які сильно постраждали від посухи.

«Спочатку говорили, починаючи з втрати озимини, що буде компенсація на гектар, а потім були обіцянки, що буде інша компенсація. Зрештою вже потрібно сіятися на зиму, але жодної компенсації досі так і немає. Ми зробили клич до наших членів асоціації й взагалі публічно звернулися до фермерів. На сьогодні ми назбирали 100 тонн зерна, які можна буде використати для посівної. Це перший зерновоз, який ми сьогодні відправляємо», — заявив голова Всеукраїнського конгресу фермерів Іван Слободяник.

«Просо, соняшник, кукурудза, але усе висохло. Ні з чим. Ми три рази втратили за два роки врожай. Ситуація просто катастрофічна. Зараз сіятися зерна нема. Соляри нема. Податки нема чим платити. Перед пайщиками не можемо виконати зобов’язання», — розповів фермер з Кілійського району Олександр Пересунько.

У Всеукраїнському конгресі фермерів цією акцією хочуть наголосити й на необхідності відновлення державної програми зрошення земель.

«Без зрошення, без поливних полів нічого там рости не буде. Безумовно, це переорієнтація на інші культури. Є загальносвітова практика: це компенсація фермеру страхового платежу, тому що за такої ситуації й можна вирівнювати ці втрати, які він заклав на врожай, щоб він знову міг відсіятися. Тому що буде мінятися ситуація з погодою, вона рік на рік не приходиться», — зазначив Іван Слободяник.

Нагадаємо, Бессарабія страждає від рекордної посухи вже другий рік поспіль.