В СВЯЗИ С ДАННОЙ СИТУАЦИЕЙ ОБЩЕСТВЕННИКИ ОБРАТИЛИСЬ К ПРЕЗИДЕНТУ УКРАИНЫ.

Президенту України
Зеленському Володимиру Олександровичу

Голові Верховної Ради України
Разумкову Дмитру Олександровичу

Прем’єр-міністру України
Шмигалю Денису Анатолійовичу

Міністру закордонних справ України
Кулебі Дмитру Івановичу

Уповноваженому Верховної Ради України
з прав людини
Денісовій Людмилі Леонтіївні

Вих. № 191 від 22/09/2020 року

Відкрите звернення

У нашій країні вже кілька років існує проблема вимушеної трудової міграції. Наші співвітчизники, не маючи можливості заробити на Батьківщині коштів аби забезпечити своїм сім’ям гідного життя, гарантованого ст 48 Конституції України, вимушені їхати до інших країн на заробітки. Але не всім щастить благополучно знайти роботу та повернутися додому.

З огляду на неодноразові заяви офіційних представників та керівництва нашої держави - "для громадян України ми відкриті і готові реагувати на їхні потреби" - хотілося б звернути увагу на те, що сьогодні є ряд схожих ситуацій, пов'язаних з необхідністю особливої уваги до забезпечення прав українців за кордоном. Як би не заявляли представники дипломатичного корпусу, що "Дипломати будуть робити все, щоб кожен українець пишався Батьківщиною, відчував її підтримку і захист, в якій би точці світу він не знаходився", сотні випадків порушення прав українців за кордоном свідчать про протилежне. Звертаємось  до Вас від щонайменше 186 сімей українців, які потрапили в біду, стали жертвами міжнародної мафії і знаходяться зараз у грецьких в’язницях за звинуваченням у перевезенні нелегальних мігрантів.

Ці сім’ї намагалися достукатися до всіх чиновників яких це може стосуватися, щоб розповісти істину ситуацію що відбувається з їх рідними в грецьких в'язницях.  Все що сталося з нашими хлопцями - була і є спланована шахрайська схема організованих злочинних угруповань, мета яких - залучити невинну людину, в силу ЇЇ  непоінформованості, в свої шахрайські дії. Про це свідчать непоодинокі «рапорти» правоохоронних органів України в ЗМІ про затримання той чи іншої переступної групи, що здійснювала організацію таких перевезень.  На жаль, українською стороною нічого не зроблено, щоб в рамках цих карних справ було покарано дійсних винуватців, а грецьки суди продовжують виносити невиправдано дуже великі терміни покарання, можна сказати довічні терміни, тим українцям, що самі стали жертвами злочинців.  

 Роками наші хлопці знаходяться в іноземних в'язницях.   А їх онуки, діти, дружини, матері і інші родичі, продовжують перебувати наодинці із своєю бідою. Окрім Греції десятки й сотні  аналогічних випадків стаються також у Туреччині, Італії, Іспанії та інших країнах Європи. Ми розуміємо, що ті терміни, що винесені  українцям грецькими судами  за порушення їх законів - це наслідок помилок самих хлопців, але перебування роками в умовах нехтування базовими правами людини це очевидний факт. Усі державні структури України давно знайомі із цією проблемою, але до сих пір ніхто не може, або не хоче допомогти. Ніхто не хоче перейматися цією проблемою та брати на себе відповідальність за її вирішення. Ніхто із можновладців за ці роки так й не налагодив хоча б постійні та людськи комунікації із сім’ями потерпілих.  

Цим відкритим листом ми вимагаємо у найближчий час особистої зустрічі сімей заарештованих з Президентом України, Головою Верховної Ради, головою Уряду - Прем’єр-міністром України, Міністром закордонних справ, та представниками інших відомств. Просимо Офіс президента скоординувати зусилля усіх міністерств і відомств України та вжити всіх можливих заходів для захисту прав наших співвітчизників. Кожен з них  - українець. Це біль і біда не тільки кожного з них і їх сімей - це наша спільна біда.

БО «Асоль» готова співпрацювати та надати усю посильну допомогу.

З повагою та надією на плідну співпрацю,