9 листопада 2019 року в Навчальному центрі Морської охорони відбувся ритуал складання Військової присяги новопризваними бійцями.

    Нащадки славних козаків з Черкащини та Дніпропетровщини обрали для себе службу на захисті морських кордонів.

    На початковому етапі військовослужбовці пройшли базову вогневу підготовку та перевірку на фізичну витривалість, ознайомилися із основами прикордонної служби Морської охорони.

    Далі, протягом двох з половиною місяців, бійці опановуватимуть майстерність застосування артилерійського озброєння та штурманського обладнання кораблів та катерів Морської охорони.

В Измаиле состоялась присяга моряков-пограничников. ФОТО

    Після завершення навчання бійці поповнять екіпажі корабельно-катерного складу Одеського загону Морської охорони.

Серед тих, хто присягав цього дня на вірність державі, були й два майбутніх фахівці самого Навчального центру, які призвалися на контрактну службу.
На урочистостях були присутні ветерани морської прикордонної справи, батьки, близькі та рідні курсантів.

    З вітальним словом виступили заступник начальника Регіонального управління Морської охорони з персоналу Юрій Алейников, начальник Навчального центру Морської охорони Ілля Куценко, ветеран капітан 1 рангу у відставці Павло Шпагін, курсант Микола Євчун.

В Измаиле состоялась присяга моряков-пограничников. ФОТО

     "Присяга - це слово честі кожного. Бажаю вам наснаги, успіхів та нових звершень в вашій службі", - звернувся до військовослужбовців під час своєї промови батько одного з курсантів Олег Арсененко.

    Всім гостям було надано можливість відвідати навчальні кабінети артилерії та основ судноводіння, лабораторію двигунів внутрішнього згорання.

В Измаиле состоялась присяга моряков-пограничников. ФОТО

    На тренажері по боротьбі за живучість надводного корабля, який являє собою справжній відсік корабля, курсантами були продемонстровані показові заняття аварійної групи, вміння та навички із боротьби з затопленням відсіку.
   
В урочистостях брали участь представники органів місцевої влади: перший заступник голови Ізмаїльської районної державної адміністрації Петро Хаджиков, заступник Ізмаїльського міського голови Сергій Баткілін.