Днями в Ізмаїльському історико-краєзнавчому музеї Придунав'я відкрилася нова виставка «Минуле та сьогодення в пам'ятниках нашого міста», приурочена до 429 річниці з дня заснування Ізмаїла.

В експозиції представлені фотографії та фотокопії, буклети, газетні та журнальні вирізки, значки з видами пам'ятних знаків з фондів музею, а також Інтернет-ресурсів.

Ізмаїльський фотограф Віктор Шевченко і краєзнавець-аматор Анатолій Камінський надали фотографії зі своїх приватних колекцій.

На відкриття виставки прийшли курсанти Ізмаїльського військово-морського ліцею, краєзнавці, журналісти, всі ті, хто цікавиться славною історією стародавнього міста на Дунаї.

Співробітники музею підготували фотоэкскурсию про пам'ятники, яких більше немає. Це монумент Героям «Орел», пам'ятники румунському королю Фердинанду Першому, Йосипу Сталіну і Володимиру Леніну, це паркові скульптури, барельєфи нині не існуючих будівель...

Багато нового дізналися гості о монументах «живих» - таких як пам'ятник Олександру Суворову, героям-чорнобильцям, героям війни в Афганістані, марякам-дунайцам і воїнам визволителям. 

Народна мудрість говорить: «Не знаючи минулого, не можна жити в сьогоденні». Іншими словами - як ми дбаємо про пам'ятники, які увічнюють нашу історію - так збережуть пам'ять про нас і наші нащадки.