З 6 по 10 травня в Ізмаїльському історико-краєзнавчому музеї Придунав'я проходили традиційні уроки-реквієми «Запали свічку пам'яті», присвячені Дню пам'яті і примирення і Дню Перемоги.

У музеї побували і учні Ізмаїльського військово-морського ліцею з посиленою фізичною підготовкою.

Науковий співробітник Олена Гарвалінская ознайомила курсантів з цінними артефактами часів Другої світової війни 1939-1945 рр., які розташовані в Залі Бойової Слави.

 Ветеран Військово-Морських Сил, капітан І рангу запасу Павло Шпагин зазначив, що жителям Придунайського краю довелося бути активними учасниками військових дій.

Два рази вогненний вал прокочувався через Бессарабію: в червні 1941-го українська ділянка кордону по Дунаю одна з небагатьох утримала свої позиції в перші дні наступу німецько-румунських військ.

 У серпні 1944-го року, за підсумками переможної Яссько-Кишинівської операції радянських військ, Придунав'ї було звільнено від нацистських загарбників. Про цю подію розповідається в документальному фільмі, який показали ліцеїстам.

 Багато нового і корисного для себе дізналися про рідний край майбутні військові.  Адже уроки-реквієми і покликані виховувати у молоді почуття патріотизму, залучаючи до історико-духовної, культурної спадщини України та увічнення пам'яті захисників Батьківщини.