Днями в Ізмаїльський музей Придунав'я подивитися яскраву театралізовану постановку  «Масляна - свято сонця» і прийняти в ній участь прийшли вихованці Дитячої художньої школи.

У Білому залі музею розташували невелику експозицію, на якій був представлений посуд та інші предмети побуту з фондів музею.

Ведучі свята Лариса Землянська і Катерина Альошина, розповіли історію цього древнього свята наших предків, що відзначається цілий тиждень і символізує кінець зими і настання весни.

В ролі Масляної виступила завідуюча відділом природи Анжела Діденко. Вона розповіла гостям, що кожен день цього тижня має свою назву: тещин вечір, посиденьки зовиці, ворожіння з подругами, широкі гуляння ітд.

Виявляється, цей улюблене слов'янськими народами свято має аналоги в різних країнах світу, хоча і супроводжується самобутніми традиціями. Про це розповіла науковий співробітник відділу природи Олеся Омельчук.

Після цікавої розповіді хлопчики і дівчатка із задоволенням взяли участь у веселих змаганнях: перетягували канат, підкидали «млинці» і наряджали чучело Масляної.

Потім дітлахів запросили за стіл. Тут можна було випити чаю з старовинного музейного самовара і покуштувати млинців зваренням і медом.