Баннер
Баннер

Поиск
Реклама

Научно-практическая конференция в ИГГУ. ВИДЕО


В Ізмаїльському державному гуманітарному університеті відбулася ІІІ Всеукраїнська студентська науково-практична конференція з нагоди Міжнародного дня рідної мови «Актуальні проблеми сучасної філології», яку ініціює кафедра української мови і літератури.

Метою заходу було поглибити мовознавчі й літературознавчі знання студентів, сприяти розвиткові державної мови та мов національних меншин, гармонізації етномовної ситуації у Південній Бессарабії.

До  свята працівники бібліотеки ІДГУ підготували книжкову виставку «Рідна мова – Всесвіту основа!

Разом зі студентами ІДГУ в науковій дискусії взяли участь студенти ННІ журналістики та філології Житомирського державного університету імені Івана Франка, факультету філології та історії Глухівського національного педагогічного університету імені  Олександра Довженка, філологічного факультету Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, факультету української філології Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, курсанти Ізмаїльського військово-морського ліцею.

Українська мова в нашому багатонаціональному краї, де в кожного етносу своя мова (болгарська, гагаузька, румунська, російська), є не просто державною. Вона заслуговує на підтримку і розвиток ще й тому, що є рідною для більшості бессарабців (понад 40%) в полілінгвальному середовищі півдня Одещини.

Далі на секційних засіданнях було обговорено актуальні питання сучасної української мови, шляхи збереження і розвитку мов та діалектів, проблеми методики викладання філологічних дисциплін у навчальних закладах регіону.

ІДГУ не просто виконує вимоги державної мовної політики, а й сприяє гармонізації мовної ситуації краю. Свідченням тому є відкриття при ІДГУ Центру української мови і культури, якій опікуватиметься питаннями ії збереження і розвитку в регіоні.

 

27 Февраля 2019 год
Читайте также:
Измаил Сегодня