28 березня в Ізмаїльському історико-краєзнавчому музеї Придунав'я відбулася презентація нової експозиції «Подорож в крихкий світ фарфору». 

На відкриття виставки запросили співробітників музеїв міста, журналістів і шанувальників цього виду мистецтва.  

У невеликому, дуже затишному залі в скляних вітринах розмістилися столові, чайні та кавові сервізи, вази, статуетки, декоративні тарілки, а також оригінальні подарункові вироби.  

Науковий співробітник Лариса Землянська розповіла про те, де вперше з'явився цей вид кераміки, про його пятнадцатівековой історії, про легенди, які оточували ці тендітні твори.

Фарфор вперше був отриманий в 620 році в Китаї.  Спосіб його виготовлення довго зберігався в секреті. Необхідно зауважити, що китайський фарфор, з сучасної точки зору, - м'який, оскільки в його склад входить менше каоліну, він обпалюється при більш низькій температурі і менш міцний. 

Лише в 1708 році саксонським експериментаторам Чірнгауз і Беттгеру вдалося отримати європейський твердий фарфор, який став абсолютно новим продуктом в області кераміки.

У кожній країні з появою порцеляни пов'язана своя особлива історія.  В Україні ця галузь почала розвиватися в кінці ХVIII століття.  Нажаль в 90-і роки минулого століття багато підприємств закрилися.  Зараз працює лише Дружківський фарфоровий завод.  

Гості дізналися, як відрізнити фарфор від фаянсу, якими способами виготовляли мереживні статуетки і квіти, які неможливо відрізнити від натуральних, і ще багато цікавого. 

Після урочистого відкриття виставки гостей запросили на чаювання з старовинного музейного самовара. 

Музей Придунав'я запрошує на екскурсію в крихкий і прекрасний світ порцелянових виробів всіх, хто любить цей благородний і найбільш досконалий вид кераміки.