Ринком криптовалюти керує біткоїн. Саме від його позиції залежить, наскільки похитнуться інші монети. Експерти вважають, що можна виділити мінімум десяток алькоїнів, які зможуть протистояти біткоїну. Оскільки вони з’явилися значно пізніше, то традиційно залишаються в його тіні й незаслужено недооцінені інвесторами. Слідкувати за позицією біткоїна та трендами у світі крипти радимо на Kryptonovunu – сайті актуальних новин та професійних оглядів.

Які три альткоїни тримають найкращі позиції на ринку?

Лайткоїн

Перші пікові показники цієї монетки були здобуті в квітні 2021 року. З того моменту чимало учасників ринку криптовалюти почали більш пильно стежити за цим альткоїном. Наступний пік ціни відбувся нескоро, але був дуже значимим. Свого 5-місячного максимуму лайткоїн дістався у вересні-2021.

Експерти вважають, що зростання кількості транзакцій пов’язано безпосередньо з активним процесом популяризації монети. На сьогодні LTC приймають до оплати у 2500 торгових точках по всьому світові.

Важлива статистика по LTC:

  • коли в травні 2021 року весь ринок цифрових активів зростав, курс лайткоїна сягнув 386 доларів;
  • проте станом на кінець року (грудень 2021) вартість криптовалюти різко впала – LTC коштувала всього 154 долари;
  • аналітики з Wallet Investor прогнозують, що через рік LTC зросте й у середньому буде коштувати 245 доларів, а ще через чотири дійде до 592 доларів;
  • експерти з Coin Price Forecast дають менш оптимістичні прогнози – передбачається, що до кінця 20226 року лайткоїн будуть оцінювати в 413 доларів.

ТОП-3 сильні криптовалюти, здатні протистояти біткоїну

Ефіріум

Свого часу цю монету вважали головним конкурентом біткоїну, проте монетка дещо здала позиції. У 2020 році курс Ethereum – найбільшого альткоїна за рівнем капіталізації, зміг зрости на 200%. Піковою вартістю того року була відмітка в 387 доларів. По сьогодні Ефіріум не зміг повернути попередніх позицій.

XRP (ріппл)

Відомий криптоінвестор висловив думку в Твітері, що саме монетка XRP здатна витіснити решту перспективних альткоїнів на ринку. З одного боку, чимало інвесторів не люблять і навіть критикують актив за «підвищену централізацію», яку підтримує влада. З іншого боку, саме ріппл упевнено працює з різними державними установами, аби максимально дотримуватися всіх вимог законодавства.

Монета XRP не демонструвала зростання за останні 2,5 роки, проте це занадто малий проміжок часу для інвестицій – варто набратися терпіння. Уцілому актив зріст більше, ніж на 10 000% з моменту створення – з 2014 року. І досі повільно, проте впевнено продовжує укріплюватися в ціні.