Час, коли ручна ножівка була єдиним інструментом, для розпилювання деревини, пішов в минуле. Сьогодні замість стандартної пили багато дачників, і власники заміських будинків використовують бензиновий інструмент. Бензопила дозволяє швидко і без особливих фізичних зусиль заготовити дрова для каміна або спиляти засохле дерево на присадибній ділянці. Однак не у кожного українця є можливість купити новий інструмент і в даній ситуації допоможе стара пила, яка при правильному виборі здатна прослужити достатньо довго.

Особливості побутових інструментів

Побутове обладнання було розроблене для вирішення дрібних завдань на присадибній ділянці. Такою пилкою з бензиновим двигуном можна прорідити старий сад, заготовити дрова для лазні або вирішити іншу нескладну побутову роботу. При цьому досить малопотужного пристрою до 2 кВт з періодичністю роботи від пів години до години. За цей час господар дачі або заміського будинку встигне виконати поставленні завдання.

Перш ніж купити такий інструмент бажано ознайомитися з його достоїнствами:

 • Мінімальна вага і компактні розміри. Побутова бензопила зручно лежить в руках, не створюючи великих навантажень на м'язи користувача.
 • Незначна вібрація при роботі. Це забезпечує максимальний комфорт використання інструменту.
 • Безперервний цикл роботи до 40 хвилин на добу. Такого часу цілком достатньо для вирішення більшості побутових питань.
 • Доступна вартість виробу. Побутова пила є найдешевшою на ринку на відміну від професійних або напівпрофесійних аналогів.

Напівпрофесійна бензопила

Напівпрофесійну бензопилу ще називають фермерським варіантом з моторесурс до 1000 годин. Такий інструмент відмінно підходить як для побутових потреб, так і використовується в службах, що займаються озелененням. Пристрою потужністю в 3-4 кВт досить щоб звести невелику баню або сауну на присадибній ділянці або заготовити дрова на зиму. Пила має середню вагу до 6 кг, що дуже практично в плані експлуатації.

Професійний інструмент

Ручні професійні бензопили мають потужність понад 5 кВт. Вони використовуються для тривалих щоденних робіт на будівництві або в лісозаготівельних господарствах. Перевагою такого інструменту є:

 • максимальний експлуатаційний ресурс;
 • можливість розпилювання товстих колод;
 • максимальні показники продуктивності;
 • якісне балансування і зручність використання.

Якщо вам терміново потрібно вибрати бензопилу на https://www.ria.com/uk/c-home/benzopyla/ досить вивчити товари представлені в каталозі де зібрано новий і старий інструмент, вітчизняних і зарубіжних виробників, від великих магазинів і приватних осіб. Такий асортимент дозволяє кожному українському дачникові або власнику заміського будинку вибрати бензинову пилку, яка стане незамінним помічником у розв'язанні побутових питань.

Шина бензопили — основний елемент

Особливістю бензинових двигунів є те, що вони здатні працювати з шинами певного діаметра. Такі характеристики обов'язково вказуються в інструкції, що додається до інструмента. Залежно від типу шин існують певні правила їх експлуатації:

 • Довгу шину використовують для глибоких розрізів, що дозволяє розпилювати товсті колоди. Однак це вимагає наявності потужного двигуна. Це своєю чергою призводить до збільшення витрати палива.
 • Коротка шина підійде для роботи з невеликими дошками та колодами. Такий інструмент працює на високих оборотах, що збільшує його продуктивність.

Що потрібно знати, вибираючи стару бензопилу?

Додатковий функціонал бензопил

Сучасні виробники бензинового інструменту всіляко намагаються спростити використання бензопил, оснащуючи їх додатковими функціями:

 • Функція швидкого запуску, яка допомагає заводити пилку одним ривком. Це стало можливо завдяки спеціальній пружині витяжного троса що швидко повертає коленвал.
 • Система декомпресії, що відкриває спеціальний клапан, що знижує тиск в робочому циліндрі. Це значно спрощує пуск мотора.
 • Праймер, призначений для підкачки палива. При цьому надлишки пального автоматично стікають в бак. Ця функція знову-таки спрямована на спрощення запуску бензопили особливо в холодну пору року.

Приділяємо увагу натягу ланцюга

Щоб бензопила працювала довго і без проблем важливо приділити увагу натягу ланцюга. Ланцюг не повинен провисати та відставати при посмикуванні. Якщо ланцюг уживаної бензопили сильно провис, можливо, буде потрібна заміна провідних зірочок і від покупки такого пристрою краще відмовитися.

Як видно вибір старої бензинової пилки — досить відповідальний процес. Важливо перевірити всі основні вузли та механізми, щоб не витратити гроші даремно. Хоча якщо вам вдасться знайти надійний інструмент, що був у вжитку в працездатному стані за розумною вартістю він прослужить не один рік, допомагаючи в домашньому господарстві.