Для багатьох людей зустрічі з психологом - необхідність, що дозволяє залишатися на плаву в найважчих життєвих ситуаціях. У кожного, хто збирається стати на цей шлях, виникає питання, який формат спілкування з фахівцем вибрати: онлайн-або офлайн-зустрічі. У кожного з цих варіантів є плюси, на яких варто зупинитися докладніше.
Переваги сеансів віч-на-віч
Офлайн-зустрічі - це тісний контакт з психологом, що дозволяє ефективно зчитувати невербальні сигнали і надавати необхідну допомогу. Відсутність проблем зі зв'язком і обмежень у використанні різних технік дозволяє вибирати ті формати роботи і методики, які підходять конкретному клієнтові.
З недоліків можна відзначити необхідність витрачати час на дорогу (особливо в великих містах, наприклад, в Одесі ) і більш високу вартість сесій. Якщо ж потрібний фахівець живе в іншому місті, від офлайн-формату і зовсім доведеться відмовитися.
Плюси онлайн-сесій
Основна перевага онлайн-терапії - то, що проходити її можна, перебуваючи в будь-якій точці світу. Зазвичай для цього використовуються платформи Skype і Zoom, але можливі й інші варіанти. Наприклад, деякі клієнти воліють спілкуватися за допомогою лише аудіо, але такий формат гірший, адже не дає можливості зчитувати невербальні сигнали і уповільнює побудову довірчих відносин.
Ціна онлайн-сесій може виявитися нижчою, ніж вартість офлайн-консультацій. Іноді допомога надається безкоштовно, на психологічному форумі. Це виглядає наступним чином: людина заходить на сайт, залишає повідомлення в публічному розділі, а вільні фахівці відповідають їй по мірі можливості. Що стосується коментарів від інших користувачів, то їх можна дозволити або відключити.
До інших переваг можна віднести економію часу, можливість спілкуватися з психологом в комфортній обстановці і в зручний час. Головне - знайти місце, де вас ніщо не буде відволікати.
Підводячи підсумки
Щоб вибрати той чи інший формат, варто відповісти собі на наступні питання:
- як зручніше спілкуватися з фахівцем: сидячи прямо перед ним або перебуваючи на відстані;
- скільки часу займе дорога до кабінету;
- який бюджет, виділений на консультації;
- чи є вдома або на роботі місце, де вас ніхто не потривожить під час спілкування;
- чи можете ви забезпечити стабільну якість інтернет-зв'язку для роботи з фахівцем.
Відповіді на перелічені запитання дозволять зрозуміти, який формат консультацій буде кращим.