Якщо ви один з батьків дитини віком від 4-х років, то вам швидше за все знайома проблема залежності сучасних дітей від смартфонів, планшетів, комп'ютерів і т.п. Ще 15-20 років тому дітлахи як правило дивилися мультики і грали іграшками, сьогодні ж іграшки дітям цікаві зовсім недовго, тому що вони не в змозі конкурувати з іграми на мобільних пристроях.

Якщо ваша дитина ще маленька і не ходить до школи, найкращим рішенням буде збільшити спілкування батьків з дитиною, нав'язувати ігри разом і ігри на вулиці, це 100% допоможе відволікти дитину від смартфона. Але приділяти забагато уваги дорослим дітям небажано, оскільки доросла дитина повинна мати особистий простір і свій особистий час.

Обмежуємо використання гаджетів

Непоганим варіантом буде впровадити тимчасове обмеження на використання гаджетів. Як правило в ранньому віці 5-6 років, діти абсолютно нормально можуть до цього поставитися. Потрібно пояснити дитині, що є час для ігор на смартфоні, і є час для інших ігор, без гаджетів. Оскільки сьогодні майже у кожного малюка вдома величезна кількість іграшок, шок від нововведень буде не тривалим і вже через 20 хвилин дитина почне грати з тим, що є у неї в кімнаті.

З дітьми старшого віку можуть бути проблеми, але знову ж таки, при правильному підході, обмеження можна впровадити. Наприклад школяр може грати на телефоні в разі успішного навчання та виконання домашнього завдання. Крім цього можуть бути і інші обов'язки по дому, виконання яких відкриває йому доступ до гаджетів.

Пробуємо нові офлайн захоплення

Для того, щоб час без смартфона більше захоплював вашу дитину, спробуйте купити кілька нових іграшок, які можуть заволікти вашу дитину. Діти можуть з радістю малювати картини за номерами, хтось буде займатися аплікацією або орігамі і інше.

Деякі діти дуже сильно захоплюються головоломками. Зібравши одного разу кубик Рубіка 3х3, вони потрапляють в нове інформаційне поле любителів головоломок і вже будуть вимагати від вас покупки не нового смартфона, а нових кубиків =). Доречі, чудовим місцем для купівлі головоломок є магазин cubes.in.ua, тут не тільки приємні ціни, але і якісне, швидке обслуговування.

Можливо навіть таке, що через 1-2 роки ви вже будете просити вашу дитину більше займатися навчанням і менше крутити головоломки =).

Якщо головоломки вашій дитині не цікаві, можна спробувати йо-йо, конструктори, пластилін / глину, 3D-ручку і т.п.

Як відволікти сучасних дітей від комп'ютерів і смартфонів?

Цікавим сімейним дозвіллям може стати дартс. Ця гра дуже популярна в Європі, там постійно проводяться масштабні змагання, а в кожному офісі можна знайти мішень для дартс і навіть не одну. Ця гра може бути цікава як дітям, так і дорослим.

Як відволікти сучасних дітей від комп'ютерів і смартфонів?

В Україні багато магазинів, в яких можна купити як недорогий набір дартс, так і якісну мішень з сизалю, яка прослужить вам кілька років.

Привчаємо дітей до спілкування з ровесниками

Чудовою альтернативою постійним іграм на смартфонах є спілкування з друзями, ровесниками.

Звичайно, дуже часто зібравшись компанією діти грають разом на смартфонах, і це звичайно з боку виглядає жахливо. Якщо діти дуже хочуть пограти на смартфонах, дайте їм це зробити, після чого нехай переходять до офлайн ігор.

Граючи компанією, діти швидко придумають чим зайнятися, в хід можуть піти конструктори, дартс (не забуваємо про безпеку), головоломки, пластилін і багато іншого що знайшлося під рукою.