Баннер
Баннер

Поиск
Реклама

День памяти Героев Крут. ВИДЕО


9 січня в Ізмаїльському державному гуманітарному університеті відбувся круглий стіл «Від козаків до кіборгів», приурочений до Дня пам'яті героїв Крут.

Бій під Крутами відбувся майже одразу після проголошення незалежності Української Народної Республіки. Він тривав 5 годин і затримав більшовиків лише на декілька днів. Але дав змогу урядові УНР вперше за понад 150 років добитися міжнародного визнання України на переговорах у Бресті.

Організаторами заходу в держуніверситеті виступили представники Центру громадянської освіти ІДГУ: Наталія Будзило, Світлана Кравченко та Наталія Рябова.

До цього дня була підготовлена ​​тематична експозиція з книг і журнальних статей, присвячених пам'яті справжніх Героїв, які віддалі життя за свободу рідної землі.

В історичному дайджесті взяли участь студенти навчальних закладів міста: Ізмаїльського медучилища, технікуму механізації та електрифікації сільського господарства, військово-морського ліцею, Придунайського філії МАУП, Центру професійно-технічної освіти, а звичайно, ІДГУ.

Учасники круглого столу підготували доповіді про визвольну боротьбу українського народу і про цю, одну з найтрагічнішіх сторінок в історії України.  Це дуже важливо, тому що десятіріччямі історія бою або замовчувалася, або обростала вігадкамі, як у закордонній, так и у вітчізняній історіографії.

Урок пам'яті супроводжувався пізнавальними документальними фільмами, що розповідали про збройну сутичку.

Бій під Крутами був лише однею ланкою в українській визвольній боротьбі.  Минуло більше 100 років, і сьогодні славні послідовники героїв Крут так само мужньо і самовіддано боронять Батьківщину від ворожої навали зі Сходу.

31 Января 2019 год
Измаил Сегодня