Баннер
Баннер

Поиск
Реклама

В Ізмаїлі відкрилася виставка «У єдиному просторі ...» ВІДЕО


Днями в Ізмаїльській картинній галереї відкрилася виставка живопису, графіки та декоративно-прикладного мистецтва «В єдиному просторі ...», яку організувало місцеве болгарське товариство імені Святої Софії. 

Виставка болгарських митців, які проживають в українському Придунав'ї, вперше зібрала воєдино їх роботи на честь дуже важливою історичної дати - 140-річчя визволення Болгарії.  

З національним святом присутніх привітав заступник міського голови Ізмаїла Сергій Баткілін.  

На вернісажі представлені 35 портретів, пейзажів, сюжетно-тематичних картин тринадцяти авторів.  Це панорама традиційних цінностей бессарабських болгар, культури їх історичної Батьківщини, яку вони з трепетом зберігають. 

Далеко за межами нашого міста відомі імена Заслужених художників України - Петра Чакіра, Олександра Кари і Івана Шишмана, члена Національної спілки дизайнерів України Івана Пастиря, членів НСХУ - Павла Македонського, Галини Сапунжі, Михайла Пейкова, Сергія та Надії Костова, Лариси Чакир-Узун.  

Болгарські художники беруть активну участь в місцевих, регіональних, всеукраїнських та міжнародних виставках, в тому числі і в кращих виставкових залах Болгарії.  Персональні виставки Івана Шишмана відбулися в залах Національної спілки архітекторів Болгарії, Олександра Кари - в Народних зборах Республіки Болгарія та Національної художньої галереї.  Галина Сапунжі і Павло Македонський є постійними учасниками міжнародних пленерів.  

Їх традиції підтримує молоде покоління.  Серед них Злата Шишман, студентка V курсу Одеської академії будівництва і архітектури.  Вона неодноразово виставляла свої роботи в Болгарії. 

У невеликому концерті взяли участь молоді талановиті виконавці Олеся Кичук і Сергій Нейчев.

Для кожного творця характерний свій почерк, манера, стиль і техніка письма.  Роботи ізмаїльських майстрів пензля стали окрасою музеїв України та Болгарії, золотим фондом українського мистецтва. 

Ця виставка стане гідним внеском у розвиток культурних зв'язків між Україною і Болгарією в галузі образотворчого мистецтва.

6 Марта 2018 год
Читайте также:
Измаил Сегодня