Баннер
Баннер

Поиск
Реклама

День визволення Болгарії від османського ярма. ВIДЕО


У суботу в Ізмаїльському палаці культури імені Т. Г. Шевченка відбувся урочистий вечір, присвячений 140-й річниці визволення Болгарії від османського ярма.  Вели програму співробітники Обласного центру національних культур Сергій Нейчев і Євгенія Морошану.

Із знаменною датою присутніх привітав депутат Одеської обласної ради Афанасій Самунжі. Він нагадав, що з числа бессарабських болгар були сформовані загони, які також взяли участь у Визвольній війні проти Османської імперії.

В Ізмаїлі діють 3 національно-культурних болгарських суспільства: Асоціація сімей «Роднини», товариства ім.  Кирила і Мефодія та ім. Святої Софії. 

Талановиті бессарабські болгари зайняті у всіх сферах життя українського Придунав'я, серед них багато творчої та наукової інтелігенції.  

У яскравому колоритному концерті взяли участь солісти та колективи міста та району: Сергій Нейчев, народний вокальний ансамбль «Сударушка», танцювальний колектив «Б'лгарска світлиця», Олеся Кичук, вокальний квартет «Ретро», Біляна Мітєва, народний вокальний ансамбль  «Катлабухскі голоси» і багато інших.  

До цього дня болгарські художники українського Придунав'я підготували першу об'єднану виставку своїх полотен - «В єдиному просторі», але про це ми розповімо завтра.

5 Марта 2018 год
Измаил Сегодня