Баннер
Баннер

Поиск
Реклама

Ізмаїл відсвяткував Хрещення Господнє! ВІДЕО


19 січня православні Ізмаїла відзначили одне з головних християнських свят - Хрещення Господнє.  У всіх храмах міста в цей день пройшли святкові Божественні Літургії.  

У Свято-Костянтино-Єленинському чоловічому монастирі службу очолив благочинний церков Ізмаїльського округу єпископ Болградський, вікарій Одеської єпархії архімандрит Сергій.  

Потім прихожан запросили в монастирський двір, де був проведений чин Великого освячення води.  Звичай цей отримав свій початок в перші часи християнства, за прикладом Самого Господа, який освятив води Своїм зануренням і встановив таїнство Хрещення.  

Воду, освячену на Водохреще називають Великою агіасмой (з грец. - "Велика Святиня").  Властивості її дивні.  Вона зміцнює і просвітлює людину.  Агіасмой освячують житла і надвірні споруди для вигнання нечистого духа.  

В цьому році вперше освятили воду в новій водосвятной каплиці Святого Андрія Первозванного, побудованої поруч зі Свято-Покровським кафедральним собором.  

Чин Великого освячення води провів настоятель протоієрей Євген Поліщук у співслужінні з іншими священослужителями собору.  

Навіть той, хто рідко ходить до храмів, намагається прийти на службу в цей день і запастися свяченою водою.  За словами віруючих, крапля такої води може освятити цілий океан.  

Сотні жителів Ізмаїла несли додому судини з цієї незвичайної водою, щоб використовувати її протягом року, до наступного Водохреща.  

23 Января 2018 год
Читайте также:
Измаил Сегодня