Баннер
Баннер

Поиск
Реклама

«Андріївські вечорниці» в музеї Придунав'я. ВIДЕО


В Ізмаїльському історико-краєзнавчому музеї стало доброю традицією в день пам'яті Святого Андрія Первозванного запрошувати гостей на Андріївські вечорниці - одно з найулюбленіших свят наших предків.  

У залі, прикрашеному рушниками, покривалами, предметами одягу народів, що населяють Придунав'є, зібралися семикласники ізмаїльській ЗОШ №10.  

Про українські народні традиції і обряди, пов'язані з цим днем, розповіла науковий співробітник музею Марія Вакуленко. 

Артисти народного театру «Софокл» Анжела Діденко, Марія Вакуленко, Лариса Землянська та Альона Акчебаш підготували для гостей цілу виставу з піснями, народними обрядами і ворожіннями.  

Як правило, посиденьки проводилися в будинку шанованої в селі жінки, яка повинна була наглядати за молодими людьми.  Дівчата вишивали весільні рушники і сорочки, плели ляльок-мотанок та віночки.  І, звичайно ж, ворожили.  

Дуже багато різних ворожінь існувала в Україні.  Ніхто не перерахує - не порахує.  Школярі з цікавістю слухали про різні види ворожінь і навіть брали в них участь.  Подібні свята виховують у підростаючого покоління любов до своєї Батьківщини і повагу до її історії.  

17 Декабря 2017 год
Измаил Сегодня