Баннер
Баннер

Поиск
Реклама

Фотовиставка «Курили». ВIДЕО


20 жовтня в Ізмаїльській картинній галереї відкрилася фотовиставка «Курили». Оператор «Бессарабія ТВ» Ігор Коц та провідний інженер Інституту вулканології і сейсмології Леонід Котенко поділилися своїми враженнями про участь у Міжнародній вулканологічній наукової експедиції.

40 фотографій, які з великими труднощами вибрали автори з «тонн» відзнятого матеріалу, розмістилися на стінах самого світлого залу картинної галереї. Це фоторозповідь про своєрідну красу Північних Курильських островів.

Ізмаільчанін Леонід Котенко, після закінчення ЗОШ № 3 разом з батьками виїхав до Північно-Курильськ. Там і залишився, закохавшись в цей неповторний край.

У міста Північно-Курильська трагічна історія. Заснований він був на березі океанської частини острова Парамушир. У 1952р. місто змило цунамі, загинула половина населення.

Інформація була засекречена і вперше опублікована на початку 90-х. Північно-Курильськ відбудували заново подалі від берега. Памятником трагічної події залишилися іржаві кораблі, викинуті на берег цунамі.

Шумшу - єдиний плоский острів з усіх Курил. Тут закінчилася Друга світова війна: спочатку від японців звільнили його, потім Парамушир - і поступово все Курильські острови. До сих пір можна тут можна побачити сліди боїв: поле усипане касками, танк національного героя Японії, підполковника Ікеди, який загинув під час битви і багато іншого.

Незважаючи на суворий клімат рослинність Північних Курильських островів різноманітна. На виставці ми бачимо лісову орхідею «Венерин черевичок». На прибережних ділянках лавових потоків зростає Радіола рожева - знаменитий «золотий корінь», в липні цвітуть іриси, рябчики камчатські і рододендрони.

Все острова мають вулканічне походження. Місцеві вулкани дуже активні: за останні 10 років вже відбулося 14 вивержень. Ігорю Коцу вдалося зняти діючий вулкан Ебеко на острові Парамушир, хоча це і було повязане з певним ризиком.

Завдяки гірському рельєфу і великій кількості опадів, на островах дуже багато річок, водоспадів і мальовничих озер. Найвідоміше з них - озеро Кольцевое на острові Онекотан оточує кільцем конус чинного вулкана Креніцина. Вражає красою озеро Чорне, яке постійно міняє свій колір.

Тваринний світ Північних Курил не надто різноманітний. Тут живуть лисиці, горностаї, ласки, дрібні гризуни. Ведмеді зустрічаються на Парамушир і Шумшу.

Всі ці неповторні вулканічні ландшафти, мальовничі пейзажі незаселених островів, унікальну флору і фауну, пощастило побачити глядачам на виставці, яка стала підсумком дивної подорожі двох друзів-однокласників в незвичайний світ Курил, куди важко потрапити, та неможливо забути.

Зняті матеріали  Ігор Коц планує зібрати в документальний фільм. Побажаємо йому творчого натхнення у здійсненні задуманого.

23 Октября 2017 год
Читайте также:
Измаил Сегодня